Čištění střech

Funkce střechy je pro všechny majitele rodinného domu určitě jednoznačná. Ochrana před povětrnostními vlivy nese značný vliv na komfortní obydlení interiérních prostor. Aby vaše střecha odolávala dlouhá léta a neměla problém poskytovat útočiště před změnami klimatických podmínek, je třeba se o ní pravidelně starat a čistit jí. Asi největší problematika se objevuje v růstu mechu a lišejníků, které střechu znehodnocují a vzhledově ubírají na kráse. Přinášíme několik osvědčených rad, jak se těchto neduhů zbavit.

Tlakový proud vody

Mezi nejosvědčenější a zároveň nejjednodušší možnosti jednoznačně patří využití tlaku vody. Takové přístroje předesílají snadnou obsluhu a dokážou vyvinout dostatečný tlak vody, který si s mechem bez jakýchkoliv větších potíží poradí. „Wapka“ se zapojí pouze do zásuvky a po napojení přítoku vody je připravená k použití.

Modrá skalice

Další velice dobrou možností je roztok modré skalice s vodou. Namíchejte tento roztok tak, aby jeho výsledná barva měla modrozelený odstín. Takto připravený roztok jednoduše nanesete na postižená místa a necháte působit. Mech se následně na střešní krytině nebude moci ani uchytit. Nezapomeňte na používání ochranné roušky.

Vyhašené vápenné mléko

Dokonce i vyhašené vápenné mléko, které se běžně používá pro bílení, stačí procedit a po odstranění větších částic nastříkejte tento roztok na střechu. Tato aplikace se doporučuje především v jarní sezóně.

Chemické přípravky

Jedním z dalších způsobů, jak vyčistit střechu od nežádoucího mechu a lišejníků, se skrývá v použití speciálních chemických přípravků. Ty zvládnou porost nejen odstranit, ale i dlouhodobě zamezit jeho vzniku. Mech a lišejníky musíte důkladně odstranit a pak přípravek nanést. Chemická metoda je ze všech nejúčinnější.