Levná střešní krytina

Průzkum kvality levné střešní krytiny

Každý z nás se nemůže pochlubit finanční nezávislostí či ekonomickou svobodou při rozhodování, jakou střešní krytinu zvolit. Výrobci se proto zaměřují jak na obyčejné zákazníky, tak i náročnější klientelu. V tomto článku se podíváme, jestli je vůbec možné sehnat v levném sortimentu odezvu s kvalitním podtextem. Vypravte se společně s námi na malý průzkum střešních krytin v nízké cenové relaci. Nejlevnější střecha nemusí být ta nejlepší volba.

Obyčejná pálená taška

Cenově dostupná varianta s opravdu vysokou životností. Tak by se dala ve zkratce zhodnotit pálená taška, která se mimo jiné vyznačuje i zvýšenou odolností proti mechanickému poškození. Přítomný systém dvojitých drážek je navíc dokonalou ochranou před zatékáním nebo vířivým sněhem nebo prachem. Trh nabízí ohromné množství barevného zpracování i povrchových úprav a určitě stojí za připomenutí, že se pálené tašky vyrábějí ekologickou cestou. Bez chemických přísad.

Betonové tašky

Betonová taška je skvělou alternativou, která je navíc ještě o něco levnější než klasická taška pálená. Mezi hlavní výhody bezesporu patří nadstandardní odolnost, kvalita povrchové úpravy a tvarová stálost. Je vhodná do oblastí s nepříznivými povětrnostními podmínkami. Své vlastnosti v neměnném stavu si dokáže zachovat až 80 let. Je však potřeba počítat s její větší hmotností.

Plechová střešní krytina

Hodně kontroverzní téma se týká plechové střešní krytiny, která předkládá několik užitečných výhod, mezi které patří například nízká pořizovací cena a vhodnost pro krovní systémy s nižší nosností. Na druhou stranu skýtá plechová střešní krytina i své nevýhody. Ne nadarmo je jednou z nejlevnějších variant na trhu.

Plastová střešní krytina

Plastová střešní krytina se na českém trhu objevila poprvé v 90. letech. Od té doby si získala celou řadu příznivců. Na první pohled je od klasické břidlicové nebo šindelové krytiny k nerozeznání. Své využití nachází jak na novostavbách, tak i při rekonstrukci starší střechy. Plastová střešní krytina se vyrábí recyklací PET lahví, izolací, kabelů a z plastů z automobilového průmyslu. Má však své nevýhody.

Kanadský šindel

Díky nízké váze, jednoduché montáži a nízké pořizovací ceně patří asfaltová střešní krytina mezi nejlevnější varianty střešní krytiny. Na trhu se dnes objevuje mnoho padělků kanadského šindele. Proto si před samotnou koupi nechte ukázat certifikát dodavatele a zeptejte se na podmínky záruky.

Při hledání levné střešní krytiny neudělejte žádnou chybu a raději se poraďte s kvalifikovaným odborníkem, který vám v této oblasti lépe napoví. Je nutné si uvědomit, že se jedná o dlouhodobou investici s generačním potenciálem. Obecně platí, že levnější materiály nedosáhnou takové kvality jako dražší materiály s osvědčenou zárukou.