Zateplení střechy nad krokvemi (Nadkrokevní izolace)

Pokud chcete zabránit únikům tepla v zimních měsících, a zároveň nepustit do domu horký vzduch v letních měsících, určitě nezanedbejte kvalitní zateplení vaší střechy.

Existují dva druhy zateplení šikmé střechy, a to mezi + pod krokveminad krokvemi. Stále více se setkáváme se zateplením střechy nad krokvemi. Tento způsob zateplení má jednu obrovskou výhodu. Pokud bojujete v podkroví s místem, díky nadkrokevní izolaci nemusíte ubírat prostor pod kleštinami. Někteří vidí výhody také po designové stránce, neboť preferují přiznané kleštiny.

Zateplení nad krokvemi je realizováno v několika vrstvách. Provádí se z vnější strany střešní konstrukce a to tak, že izolace je pokládána ve dvou vrstvách. Důvod, proč se dávají dvě vrstvy je překrytí spojů spodní vrstvy tepelné izolace.

Postup zateplení střechy nad krokvemi

Na konstrukci střechy se pokládá parotěsná fólie, na tu pak přijdou dvě vrstvy tepelné izolace, potom je difusní fólie a pak teprve jsou kontralatě, střešní latě a následně střešní krytina. Zateplení lze provádět za pomocí speciálních nadkrokevních držáků, do kterých se následně uchytí kontralatě střešní konstrukce.

Další možností, jak lze řešit zateplení nad krokvemi je pomocí tuhé izolace z minerální plsti, ve formátech různě vysokých trámků.

Výhody zateplení střechy nad krokvemi

  • nesnižujete si prostor v interiéru
  • kdo má rád dřevěné prvky v domácnosti, ocení přiznané kleštiny
  • eliminace tepelných mostů
  • jednoduchá montáž na ploše střechy
Fotogalerie